Deset tváří Vojtěcha Martínka

V roce 2020 si připomínáme 60. výročí úmrtí významné ostravské osobnosti, spisovatele Vojtěcha Martínka. Veřejnosti je znám především jako spisovatel, šíře jeho zájmů a pracovních zkušeností však byla mnohem pestřejší. Působil jako novinář, dramaturg, knihovník, středoškolský učitel, literární historik, komunální politik či rozhlasový pracovník.

Naše knihovna přichází ve spolupráci s Filozofickou fakultou Ostravské univerzity s celou řadou aktivit, které Vojtěcha Martínka připomínají. Zájemcům o jeho život a dílo doporučujeme zejména portál www.vojtech-martinek.cz, který je nabitý informacemi o tomto autorovi. Kdokoliv si zde může stáhnout i několik jeho e-knih.

Všestrannou osobnost Vojtěcha Martínka představuje také výstava Deset tváří Vojtěcha Martínka, mnohé zajímavosti přinášejí i stejnojmenné jubilejní noviny (dostupné i v tištěné verzi) či online přednášky. V rámci edice Regionální audioknihy byla vydána audiokniha O královně Života (ukázka zde), která obsahuje úplný soubor 31 pohádek Vojtěcha Martínka.

Projekt je realizován s finanční podporou Statutárního města Ostravy a Ministerstva kultury ČR.

 

Datum poslední aktualizace: 08.02.2021
Copyright © 2009 - 2024 Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě