Pro školy

Věnujeme se především informační a mediální gramotnosti, kyberenetické bezpečnosti a začleňování STEM aktivit do výuky. Vzdělávací lekce jsou dle domluvy realizovány v knihovně nebo na půdě školy

Všechny lekce, které jsou objednány po 1. 10. 2023 jsou zpoplatněny částkou 600,- Kč za 1 lekci za 1 třídní kolektiv. Pro objednávku rozklikněte požadovanou aktivitu a vyplňte formulář. 

Přednášky a workshopy

  • Psaní odborného textu – workshop pro studenty píšící seminární nebo maturitní práce zaměřený především na vyhledávání zdrojů a citování.  
  • Mediální gramotnost – přednáška zaměřená na vysvětlení principů fake news a dezinformací. Studenti se mj. dozví v jakých zdrojích a jakými technikami hledat ověřené informace.
  • Kyberbezpečnost – přednáška studenty seznamuje se zásadami bezpečného pohybu v online světe. 

Makerspace lekce

  • Práce s 3D tiskárnou – Vysvětlení principů a technologií 3D tisku. Praktická ukázka 3D tiskárny, jak se připravuje model pro tisk a jak samotný tisk probíhá. 
  • Robo dojo – Vysvětlení základních principů a práce s mobilní aplikací pro ovládání robotů různých typů. Plnění zadaných úkolů (např. překážková dráha, naprogramování pohybu, interakce s robotem). 

Pro více informací kontaktujte: studentcentrum@msvk.cz   

 

Spolupráce

Spolupráce se školami je postavena na vzájemné podpoře vedoucí k prohlubování znalostí, kompetencí a schopností studentů. Zaměstnanci škol získají registraci zdarma po celou dobu platnosti smlouvy. Všichni studenti do 18 let mají registraci zdarma. 

Na čem pracujeme zjistíte ve Zprávě o činnosti vzdělávací posádky 2022  a Zprávě o činnosti za rok 2021 

Kontakt: Pavlína Tassanyi pavlina.tassanyi@msvk.cz tel: 730 540 790 

 

Fotogalerie

Copyright © 2009 - 2023 Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě