Pro školy

Věnujeme se především informační a mediální gramotnosti, kyberenetické bezpečnosti a začleňování STEM aktivit do výuky. Vzdělávací lekce jsou dle domluvy realizovány v knihovně nebo na půdě školy. Pedagog je přítomen po celou dobu vzdělávacího programu. 

Všechny vzdělávací lekce pro školy (s výjimkou exkurze) jsou zpoplatněny částkou 600,- Kč za 1 lekci za 1 třídní kolektiv. Pro objednávku rozklikněte požadovanou aktivitu a vyplňte formulář

Přednášky a workshopy

  • Psaní odborného textu – workshop pro studenty píšící seminární nebo maturitní práce zaměřený především na vyhledávání zdrojů a citování.  
  • Mediální gramotnost – přednáška zaměřená na vysvětlení principů fake news a dezinformací. Studenti se mj. dozví, v jakých zdrojích a jakými technikami mohou hledat ověřené informace.
  • Kyberbezpečnost – přednáška studenty seznamuje se zásadami bezpečného pohybu v online světě. 

Makerspace lekce

  • Práce s 3D tiskárnou – Vysvětlení principů a technologií 3D tisku. Praktická ukázka 3D tiskárny, jak se připravuje model pro tisk a jak samotný tisk probíhá. 
  • Robo dojo – Vysvětlení základních principů a práce s mobilní aplikací pro ovládání robotů různých typů. Plnění zadaných úkolů (např. překážková dráha, naprogramování pohybu, interakce s robotem). 

Exkurze

  • Exkurze v MSVK  – Představení služeb MSVK včetně elektronických zdrojů a prohlídka prostor knihovny. Exkurze není zpoplatněna. 

 

Kontakt: studentcentrum@msvk.cz

 

Fotogalerie

Copyright © 2009 - 2024 Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě