Lektorská akademie SEFTE (Senior Friendly Teacher)

Termín akce:
25.10.2023 - 29.11.2023
Typ akce:
akce pro veřejnost
Místo konání:
4 lekce online, 3 lekce Ostrava, Prokešovo nám. 7 (levé křídlo radnice), Centrum trénování paměti
Lektor:
Elpida, o. p. s.
Rozsah:
48 hodin
Max. počet účastníků:
8

Lektorská akademie SEFTE seznamuje účastníky se základními principy i specifiky vzdělávání seniorů a starších dospělých. Na základě přednášek, praktických cvičení, skupinové práce, náslechů a vlastní praxe získají absolventi základní kompetence, znalosti a dovednosti nezbytné pro profesionální výkon při práci s cílovou skupinou seniorů 65+.

Kurz je rozdělen do sedmi navazujících celodenních bloků o celkové délce 48 hodin, které vede tým odborných lektorů. Kurz je zakončen zkouškou a vydáním certifikátu.

Lektorská akademie SEFTE vychází z osvědčené praxe vzdělávacího a kulturního Centra Elpida pro seniory v Praze a předává dvacetileté zkušenosti ve vzdělávání starších dospělých a seniorů.

Kurz je určen pro pracovníky kulturního a kreativního sektoru (včetně pracovníků knihoven) a je pro účastníky zdarma. Pro získání certifikátu je nutno absolvovat všechny lekce a závěrečnou zkoušku. V případě, že se přihlásíte a nebudete se moci kurzu zúčastnit, hned nás o tom prosím informujte, abychom mohli nabídnout účast v kurzu jiným zájemcům. Vyplněním přihlášky se přihlašujete na celý kurz i se závěrečnou certifikační zkouškou.

Termíny a program lekcí:

  • 25. 10. (online) Struktura výukové jednotky (Mgr. Olga Svobodová)
  • 26. 10. (online) Obecný úvod do vzdělávání starších dospělých + specifika cílové skupiny v procesu učení (PhDr. Michal Šerák, Ph.D.)
  • 01. 11. (prezenčně) Didaktický workshop. Neverbální komunikace a emoční dovednosti v práci lektora. Lektorské dovednosti, metodika a prezentační dovednosti ve výuce seniorů (PhDr. Milada Záborcová, Ph.D.)
  • 08. 11. (prezenčně) On-line lektor/ka. Specifika a metodika on-line výuky seniorů. + Nácvik připravených prezentací a aktivní vedení hodiny před mentorkou. Individuální podpůrná zpětná vazba.(Mgr. Olga Svobodová)
  • 14. 11. (online) Metodika práce s komunitou. Empowerment seniorů (Mgr. Linda Kovářová)
  • 15. 11. (prezenčně) Specifika vzdělávání seniorů v oblasti digitální gramotnosti a IT (volitelné) nebo jazykové výuky (volitelné) (Mgr. Ondřej Hlavín)
  • 15. 11. (prezenčně) Mediální vzdělávání seniorů (Mgr. Jaroslav Valůch)
  • 22. 11. (online) Prevence a řešení krizových situací v práci lektora seniorů. Duševní hygiena (Mgr. Kateřina Bohatá / Mgr. Klára Gramppová Janečková)
  • průběžně dle domluvy (online) 60 min konzultace s lektorem vybraným dle potřeby účastníků (Mgr. Ondřej Hlavín, Mgr. Olga Svobodová, Mgr. Linda Kovářová)
  • 29. 11. (prezenčně) CERTIFIKAČNÍ DEN (test 30 otázek + 15 min. prezentace před komisí)

Vyhrazujeme si změnu programu ze závažných důvodů.

Vzhledem k omezenému počtu míst budeme přijímat přihlášky 1 osoby za instituci (případní další zájemci z instituce budou zařazeni jako náhradníci). Máte o účast zájem a kapacita kurzu je zaplněná? Přihlaste se jako náhradníci (zájemci o další běh kurzu).

Kontaktní email: kamila.pliskova@msvk.cz

 

Copyright © 2009 - 2024 Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě