Nakládání s autorskými díly galerií, muzeí, hvězdáren a knihoven

Termín akce:
4.4.2024 09:00-12:00
11.4.2024 09:00-12:00
Typ akce:
akce pro veřejnost
Místo konání:
online
Lektor:
Mgr. Marie Šebelová
Rozsah:
6 hodin
Max. počet účastníků:
43

Dvoudenní webinář se zaměří na nakládání s autorskými díly. Dozvíme se, co je a co není autorské dílo. Rozdíl mezi autorským a zaměstnaneckým dílem. Osobnostní autorská práva versus ochrana osobnosti, majetková autorská práva. Jaké je užití autorského díla – licenční smlouva versus užití bez smlouvy, volná díla. Zákonné licence – citace, knihovní licence, výstavní licence, díla na veřejném prostranství (sochy, budovy a jiné artefakty).  

Mgr. Marie Šebelová je advokátkou od roku 2003. Vystudovala Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, je členem ČAK. Po ukončení UK pracovala v Advokátní kanceláři Winter a spol. a od roku 2003 vede vlastní advokátní kancelář.    

Seminář je financován z Národního plánu obnovy, je určen pro pracovníky kulturního a kreativního sektoru (včetně pracovníků knihoven) a je pro účastníky zdarma. V rámci vykazování budeme před akcí účastníkům zasílat Google formulář se sběrem osobních údajů (datum narození, pohlaví, státní příslušnost). Pokud byste se nemohli zúčastnit, prosíme o včasné odhlášení.

Copyright © 2009 - 2024 Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě