Kyberbezpečnost hravě (aneb jak si s dětmi povídat o knize ON-LINE ZOO)

Termín akce:
19.9.2023 13:00-16:00
Typ akce:
akce pro veřejnost
Místo konání:
Prokešovo nám. 7 (levé křídlo radnice), Centrum trénování paměti
Lektor:
Ing. Michala Radotínská, CZ.NIC, z.s.p.o.
Max. počet účastníků:
25

Věk, ve kterém se děti začínají seznamovat s digitálními technologiemi, se neustále snižuje. Proto je důležité témata z oblasti kybernetické bezpečnosti s dětmi otevřít co nejdříve, aby byly připravené na nástrahy, se kterými se mohou na internetu setkat. 

Lektorka Michala Radotínská z CZ.NIC představí knihu ON-LINE ZOO.spolu s metodikou určenou pro děti ve věku 1. - 3. třídy ZŠ (čtení z knihy a povídání na téma on-line prostředí a digitálních technologií je možné zařadit do aktivit už v rámci MŠ). Prostřednictvím příběhů zvířátek z knihy se děti seznámí s pojmy jako závislost na digitálních technologiích, kyberšikana, kybergrooming či sexting. Safer Internet Centrum myslelo i na nevidomé děti, kterým je možné přiblížit hlavní postavy z knihy pomocí haptických modelů. 

Lektorka Ing. Michala Radotínská se již pátým rokem věnuje vzdělávání mladších dětí v oblasti kybernetické bezpečnosti. Spolupracuje také na tvorbě osvětových materiálů pro projekt Safer Internet Centrum ČR, v rámci něho vede i mládežnický panel složený ze studentů středních škol. 

Akce je určena pro pedagogy ZŠ a MŠ, knihovníky nebo jiné vzdělavatele. Účast na akci je zdarma.

Copyright © 2009 - 2024 Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě