Personalistika v neziskových organizacích

Termín akce:
29.9.2023 10:00-15:00
Typ akce:
akce pro veřejnost
Místo konání:
Knihovna města Ostravy, 28. října 2, Ostrava
Lektor:
Ing. Richard Ščerba, MBA
Rozsah:
6 vyučovacích hodin
Max. počet účastníků:
50

V knihovnách a menších kulturních institucích se jen velmi zřídka setkáváme jak s personálními útvary, tak i s pozicí samostatného personalisty. Přesto je personální práce součástí každodenní činnosti vedoucích pracovníků na všech stupních řízení. Lektor je autorem nové publikace Personalistika v knihovnách, kterou účastníkům kurzu představí a jejímž obsahem je zejména vedení personální agendy, pracovněprávní vztahy, pracovní poměr, výpověď z pracovního poměru, kvalifikace a vzdělávání pracovníků, práce z domova, kolektivní vyjednávání, odměňování za práci, ochrana osobních údajů, etický kodex a další témata.

Lektor je zkušeným personalistou, který od června 2020 do dubna 2023 působil jako ředitel Odboru personálního a mezd Národní knihovny ČR. Nyní působí jako ředitel odboru personálního a státní služby Ministerstva životního prostředí.

Seminář je financován z Národního plánu obnovy. V rámci vykazování budeme před akcí účastníkům zasílat Google formulář se sběrem osobních údajů (datum narození, pohlaví, věk). 

 

Copyright © 2009 - 2024 Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě