Rétorická klouzačka

Termín akce:
13.10.2023 09:00-15:00
Typ akce:
akce pro veřejnost
Místo konání:
Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě
Lektor:
Vladimíra Hagenová
Rozsah:
6 vyučovacích hodin
Max. počet účastníků:
15

Cílem praktického workshopu je umět ovládat vlastní techniku řeči, zlepšit své komunikační schopnosti a dovednosti, posílit své prezentační dovednosti, umění improvizace atd. Obsahem kurzu je práce s hlasem, rozhýbání artikulačního ústrojí, umění správně dýchat při mluveném projevu, techniky odbourání stresu, udržení pozornosti posluchačů a práce s dechovou kapacitou. Kurz naučí základní pravidla správné mluvy, proč je dobré umět intonovat, používat důrazy, jak správně frázovat a na co dbát, abychom udrželi pozornost při svém projevu. Součástí workshopu jsou praktická cvičení a zvládání práce s prezentační technikou.   

Vladimíra Hagenová je zkušenou lektorkou rétoriky. Je učitelkou rétoriky na Vyšší odborné škole Mediální tvorby. Má mnohaleté zkušenosti z privátní sféry na řídících pozicích, které uplatňuje ve svých kurzech. Od ledna 2020 je interní lektorka ve společnosti Slůně – svět jazyků, s.r.o., kde vede kurzy rétoriky pro klienty z celé ČR.

https://www.slune.cz/sluzba/rozvoj-lidi-a-tymu/retoricka-klouzacka/ 

Seminář je financován z Národního plánu obnovy. V rámci vykazování budeme před akcí účastníkům zasílat Google formulář se sběrem osobních údajů (datum narození, pohlaví, věk). Kurz je určen pro pracovníky kulturního a kreativního sektoru (včetně pracovníků knihoven) a je pro účastníky zdarma. Dejte nám prosím vědět, pokud jste se přihlásili a nemůžete se zúčastnit. Uvolněné místo nabídneme dalším zájemcům. Počet míst je omezen, proto prosíme o účast jen 1 zástupce z jedné instituce. Děkujeme.

 

Copyright © 2009 - 2023 Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě