Digitální knihovna Moravskoslezského kraje

Digitální knihovna Moravskoslezského kraje obsahuje digitalizované dokumenty významné pro kulturní, společenské, ekonomické, politické a náboženské dějiny obcí a měst v Moravskoslezském kraji. Jde především o periodika a monografie z 19. a 1. poloviny 20. století, které jsou uloženy v různých paměťových institucích regionu (archivech, muzeích a knihovnách).

Digitální knihovnu vytváří a spravuje Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě.

Díla nedostupná na trhu - DNNT

Registrovaným uživatelům zpřístupňujeme v digitální podobě a autorsky chráněné monografie a periodika, které již nejsou dostupné na knižním trhu. V našem online katalogu můžete u konktrétních titulů také nalézt odkaz přímo do DNNT - Díla nedostupná na trhu. 

Přístup: https://dnnt.cz/

Podrobný návod najdete zde

Přihlášení: eduID (vybrat ze seznamu Moravskoslezskou vědeckou knihovnu v Ostravě + zadat uživatelské jméno a heslo do čtenářského konta).

Seznam děl nedostupných na trhu:

  • v nabídce je více než 138 000 svazků digitalizovaných monografií z české vydavatelské produkce vydané do roku 2002 včetně a periodik vydaných před rokem  2013. 

Díla v databázi Národní digitální knihovny se dělí do 3 skupin:

  • Veřejná díla (s ikonou oka) - přístupná
  • Díla nedostupná na trhu - po přihlášení (s ikonou klíče) - přístupná
  • Neveřejná díla - v knihovně (s ikonou zámku) - dostupná pouze v prostorách Národní knihovny ČR

Omezení: díla jsou k dispozici pouze pro online čtení. Je zakázáno zhotovení jakékoli digitální i tištěné kopie. Službu poskytuje Národní knihovna České republiky. 

Datum poslední aktualizace: 12.06.2024
Copyright © 2009 - 2024 Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě